Adwokat alimenty Wrocław – walka o pieniądze na dzieci

Pozew o alimenty

Rozwody, rozstania to całkiem normalna sprawa w dzisiejszych czasach. Przykra, ale faktyczna. Jeżeli dochodzi do rozstania dwójki dorosłych osób posiadających wspólne dzieci, to należy zabezpieczyć przyszłość najmłodszym. Chodzi tu dokładnie o kwestie finansowe. Dobrym pomocnikiem w tym temacie może okazać się adwokat alimenty Wrocław.

Sprawa o alimenty

Na sprawę o alimenty można patrzeć w dwojaki sposób. Jednym z nich jest rodzic, który w imieniu dzieci wnosi o ustalenie/podniesienie alimentów. W każdym przypadku warto mieć przy sobie pomoc, dzięki której będzie można wywalczyć to, na czym nam zależy. Prawnik alimenty Wrocław będzie wiedział jak sporządzić poszczególne pisma, jak również o jaką kwotę najlepiej wnioskować. Wielu adwokatów nieco zawyża kwotę z jednego, prostego względu.

Lepiej zacząć od większej kwoty, ponieważ sędzia może ją obniżyć. Z drugiej strony, jeżeli ktoś będzie wołał za mało, to do głowy sędziemu nie przyjdzie, aby taką kwotę podwyższyć, skoro pozywający sam wnioskował o tak niską kwotę. Lepiej zejść z wysokiego pułapu na niski, niż odwrotnie. Adwokat alimenty Wrocław na pewno poinformuje swoich klientów o tym, jakie dokumenty należy przygotować na czas rozprawy.

Odpowiedź na pismo

Prawnik alimenty Wrocław może występować także w imieniu strony pozwanej. Tak, jest to częsta praktyka, ponieważ nie zawsze strona pozywająca zachowuje się wobec drugiej strony w sposób uczciwy. Jeżeli ktoś tak przeczuwa, to solidne, prawnicze wsparcie jest jak najbardziej wskazane. Adwokat pomoże swojemu klientowi odpowiedzieć na pismo procesowe. W nim to będzie opisane, czy strona pozwana godzi się z kwotą, czy też ma inną propozycję.

Zawsze należy całą swoją sytuację przedstawić tak jak ona wygląda. Nie ma co ukrywać, ponieważ to może wyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Prawnik będzie również wsparciem dla swojego klienta, jeżeli ten będzie wnosił o obniżenie alimentów. W niektórych przypadkach sytuacja finansowa może się pogorszyć i rodzice nie będą w stanie płacić wymaganej kwoty alimentów. Zawsze wtedy można wystąpić o obniżenie wysokości alimentów ze względu na zaistniałą sytuację.

Więcej informacji na : https://kancelariagmerek.pl/adwokat-prawnik-alimenty-wroclaw/

Komentowanie wy??czone.