Jeden dzień… z życia biura rachunkowego w Dzierżoniowie!

Rachunkowość, księgowość, podatki, czyż te pojęcia nie przyprawiają nas o ból głowy? Budzi się w nas przerażenie i niepewność, nie lubimy bowiem zagadnień, w których daleko nam do poziomu eksperta. Traktując wiec księgowość i wszystko co  nią związane jak czarna magię postanowiliśmy odwiedzić jednego z wrocławskich szamanów. Wybrane przez nas niewielkie biuro rachunkowe mieści się w nieco podniszczonej kamienicy w centrum Dzierżoniowa.

Biuro rachunkowe czy warto?

Od drzwi wita nas starsza pani, na pierwszy rzut oka sprawiająca wrażenie bardzo doświadczonej urzędniczki. Oczywiście już po chwili okazuje się, ze pani Rysia jest niezwykle sympatyczną, pomocną i życzliwą osobą, która zechciała uchylić nam rąbka tajemnicy jaką jest prowadzenie biura.

Zastaliśmy ją przy biurku, zasypaną teczkami, segregatorami i niezliczoną ilością dokumentów. Już samo to, że jest w stanie się połapać w tym papierowym bałaganie budzi wielkie uznanie. Nasza księgowa zajmuje się prowadzeniem finansowej strony działalności gospodarczej 25 przedsiębiorców z Dzierżoniowa i okolic ( i tutaj polecam biuro rachunkowe Dzierżoniów). Liczba dość duża biorąc pod uwagę jedną osobę.

Co robi księgowa

Ale pani Rysia to stara wyjadaczka i prowadzeniem księgowości zajmuje się praktycznie całe życie, więc świat regulacji, odliczeń, aktywów i pasywów nie ma dla niej tajemnic. Jej dzień wygląda tak samo, porządkuje napływające dokumenty, sporządza sprawozdanie i prowadzi rejestry. Zajmuje się także kontaktami z urzędem jeśli zachodzi taka konieczność. Co więcej Pani Rysia lubi swoją pracę a jej klienci, jak dotąd nie zgłaszali reklamacji.

Komentowanie wy??czone.