Kiedy wybrać nasiona bobik

Posiadając pole, stoimy przed poważnymi wyborami. Trzeba zastanowić się nad tym, jaka uprawa będzie dla nas najlepsza; dzięki której zdobędziemy najwięcej pieniędzy oraz zyskamy najwięcej czasu. Przed rozpoczęciem upraw, zadajmy sobie kilka pytań.

Jaka uprawa będzie najkorzystniejsza?

Po pierwsze jak bardzo doświadczeni jesteśmy. Inne rośliny sprawdzą się u doświadczonych osób, inne u tych mniej wprawionych przy pracy w polu. Dlatego jeśli dopiero zaczynami, dowiedzmy się, jakie rośliny będą najlepsze dla początkujących. Poza tym – musimy też zastanowić się, jak duży wkład finansowy jesteśmy w stanie zapewnić.

Niestety niektóre rośliny wymagają ciągłego nawożenia – są bardziej wymagające i nie poradą sobie pozostawione same sobie. Ponadto – na jakie rośliny jest duże zapotrzebowanie? To jest chyba najistotniejsza kwestia, bez której nie jesteśmy w stanie odnieść sukcesu. Zastanówmy się też, gdzie są najbliższe skupy i gdzie będziemy nasze zbiory sprzedawać.

A może bób? Czyli korzyści z jego uprawy

Jednym z pomysłów może być uprawa bobu. Jest to jednoroczna roślina, której warzywa smakują praktycznie każdemu. Bób wykorzystywany jest w wielu kuchniach świata i sprawdza się doskonale w wielu daniach. Jedną z odmian bobu jest bobik. Nasiona bobik to idealny sposób na to, aby pozyskane rośliny wykorzystać na paszę dla zwierząt. Warto wiedzieć, że bób był uprawiany już za czasów neolitu, o czym świadczą liczne wykopaliska w Jerychu.

Należy też wspomnieć, że rola bobu bywa wyjątkowa – w Starożytnym Egipcie bób odgrywał znaczącą rolę – uważany był za „pokarm umarłych”. Obecnie bób nie występuje w stanie dzikim, jest typową rośliną uprawną, z której człowiek czerpie korzyści. Odmiana bobik charakteryzuje się nieco smuklejszym pokrojem oraz wyższą łodygą i kulistymi nasionami. Po sprawdzeniu zapotrzebowania na bób w swojej okolicy, warto zająć się jego uprawą!

Dowiedz się więcej ze strony: http://nasionawronkowski.pl/bobik

Komentowanie wy??czone.