Rodzaje kas fiskalnych

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy dużej grupy przedsiębiorców. Kasy fiskalne Oława dzielą się na kilka rodzajów, różniących się głównie wielkością. Warto dobrze przemyśleć jaki rodzaj kasy zakupić w  zależności od rodzaju prowadzonej działalności i jej charakteru.

Przenośne kasy fiskalne

Przenośne kasy fiskalne Oława, nazywane też mobilnymi służą głównie do pracy bez przewodowej, a więc mogą pracować w terenie. Kasy te muszą posiadać dużą odporność na szkodliwe działanie otoczenia związane chociażby z wysokimi temperaturami czy wilgocią. Muszą być również wygodne w obsłudze, tak aby dało się z nich korzystać w rękawiczkach. Przenośne kasy fiskalne Oława często mogą być zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej lub za pomocą dołączonego akumulatorka.

Kasy jednostanowiskowe

Jednostanowiskowe kasy fiskalne Oława mogą współpracować z urządzeniami peryferyjnymi, jak czytnik kodów kreskowych, waga lub komputer. Proste kasy przeznaczone są zazwyczaj do małych sklepów lub niewielkich punktów usługowych i umożliwiają programowanie tylko niewielkiej ilości towarów. Kasy fiskalne Oława średniego zasięgu instaluje się natomiast w dużych sklepach, gdzie baza towarów zawierać może nawet kilkanaście tysięcy pozycji. Zazwyczaj lasy takie nie mogą pracować mobilnie.

Kasy systemowe

Systemowe kasy fiskalne Oława to grupa kas, która dedykowana jest do dużych placówek wyposażonych zazwyczaj w wiele stanowisk kasowych. Miejsca takie charakteryzują się dużym natężeniem ruchu. Niektóre kasy fiskalne Oława. mogą komunikować się zdalnie z programami magazynowymi oraz systemami monitoringu, współpracują również z urządzeniami zewnętrznymi jak wagi, czytniki kodów etc. Ich bazy towarów zawierać mogą nawet sto tysięcy pozycji.

 

Komentowanie wy??czone.