Transport międzynarodowy (drogowy) – bariery wejścia

W prężnie rozwijającej się branży usługowej, jaką jest transport międzynarodowy szczególną rolę odgrywa kilka elementów. Firma spedycyjna która chce utrzymać się długo w tej branży i skutecznie rywalizować z konkurencją musi przygotować się na szereg przeciwności i nie zawsze uczciwą konkurencję.

Usługi transportu międzynarodowego

Rynek usług transportu międzynarodowego stale się rozwija, a co za tym idzie wzrasta liczba firm spedycyjnych. Każdy chce, aby to właśnie jego transportem przewożono towary, bo za tym idą nie małe pieniądze.

Firmy które wchodzą do tej branży muszą pokonać bariery wejścia jakimi są wysokie ceny zakupu tirów i umiejętne obliczenie kosztów – tak jest np. w przypadku transportu drogowego (i przewozów do Niemiec). Transport międzynarodowy naliczany jest przeważnie taryfą za kilometr. Natomiast w każdym przypadku można indywidualnie ustalić warunki współpracy.

Duża konkurencja naprawdę daje pole do popisu podczas negocjacji ceny i korzystnie działa na klienta owej firmy transportowej. Ceny są naprawdę różne i trudno poza widełkami ustalić konkretną cenę rynkową za kilometr transportu międzynarodowego.

Dobór odpowiednich kierowców w transporcie

Firma pragnąca zaistnieć na tym rynku musi również odpowiednio dobrać kierowców, którzy będą solidnie wywiązywać się z ustalonych obowiązków. To wbrew pozorom nie jest łatwe, gdyż środowisko kierowców tirów to specyficzne towarzystwo. Często to alkoholicy, czy tez osoby o trudnych charakterze. Wynika to z pracy którą wykonują, a więc z długiego okresu pozostawania w samotności i stresującego charakteru pracy. W kontaktach międzyludzkich często są z nimi problemy.

Komentowanie wy??czone.