Zestawy e-papierosów – Nikotyna pod inną postacią

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe, wiadomo było od dawna. Jednak za walkę z palaczami, a właściwie z tym szkodliwym nałogiem zabrano się dopiero pod koniec ubiegłego wieku. Najchętniej walczono z paleniem podnosząc podatki na tytoń, a także ograniczając ilość miejsc publicznych, w których palenie było dozwolone.

Aby niejako pomóc palaczom opracowano e-papierosy, czyli urządzenia, które dawały palaczom uczucie palenia jednocześnie dostarczały określone ilości nikotyny. Świat chciał odetchnąć pełniejszą piersią i chyba trochę się to powiodło.

Palenie e-papierosów

Ilość osób palących w miejscach publicznych papierosy tradycyjne zmalała, a za to się zaczęli pojawiać ci, którzy używali elektronicznych papierosów. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać sklepy, gdzie można było kupić zestawy e-papierosów, lub też poszczególne akcesoria do tych urządzeń. Początkowo zainteresowanie tym urządzeniem nie było zbyt wielkie.

Palacze papierosów nie mają łatwo

Palacze z nieufnością podchodzili do nich, a ci, którzy się decydowali na przejście na elektroniczne wersje papierosów wkrótce wracali do starego nałogu. Zmodyfikowanie tych urządzeń oraz presja społeczna spowodowała, że po pierwszej nieufności, co raz więcej osób decyduje się na zakup i używanie tych urządzeń.

Zestawy e-papierosy

Obecnie zestawy e-papierosów można już kupić nie tylko w wyspecjalizowanych sklepach, ale również w kioskach, czy też stoiskach, umiejscowionych w większych marketach. A czy są zdrowe, no cóż na ten temat są głosy podzielone. Dla jednych elektroniczne papierosy są zdrowe, dla innych zawarta w kartridżach nikotyna jest nadal zagrożeniem dla zdrowia wielu osób, w tym też tych młodych, które co raz chętniej po nie sięgają.

Komentowanie wy??czone.