Transport krajowy – jak ustrzec się błędu zlecając usługę

Zlecenie usługi transportowej pozornie jest łatwym zadaniem. Wystarczy znaleźć firmę, która świadczy transport na terenie Polski lub transport zagraniczny, powiedzieć co i kiedy będzie do przewiezienia i czekać na realizację zlecenia. Owszem i takie zlecenie transportu może doprowadzić do pozytywnego finału czyli poprawnego wykonania usługi transportowej, jednak nie zawsze tak jest. Aby uniknąć rozczarowań, strat finansowych wynikających z nieprawidłowego wykonania usługi transportowej, zlecenie transportu powinno wyglądać nieco inaczej. 

Znalezienie odpowiedniej firmy transportowej.

Na początku należy znaleźć dobrą firmę transportową, Co to znaczy dobrą? Na pewno niedrogą i rzetelną, jednak cena transportu nie powinna być jedynym kryterium wyboru, istotne są także warunki transportu, tabor samochodowy czy opinie o firmie. Wybierając firmę, warto skoncentrować się na firmach działających w okolicy miejsca, z którego ma być zabrany ładunek. Rzecz jasna można zdecydować się na firmę, świadczącą transport krajowy czy zagraniczny, z siedzibą wiele kilometrów dalej, wtedy jednak można mieć pewność, że koszt realizacji zlecenia będzie wyższy, gdyż doliczony zostanie koszt dojazdu auta na miejsce załadunku lub rozładunku. Ciekawą opcją jest także wybór dużej firmy transportowej, istnieje bowiem duża szansa, że któryś z samochodów wracających „na pusto”, w drodze do bazy czy na miejsce realizacji innego zlecenia, zabierze nasz ładunek i przewiezie gdzie trzeba. Wtedy koszt realizacji zlecenia może być niższy.

Ustalenie warunków transportu.

Warunki realizacji zlecenia zawsze powinny mieć formę pisemną. W umowie powinny znaleźć się takie ustalenia jak koszt transportu, termin realizacji i ewentualne kary za nieodpowiednie wykonanie zlecenia. W dużych firmach transportowych, olbrzymią zaletą dla zlecającego jest monitoring położenia pojazdu, często udostępniany klientom. Umowa w połączeniu z możliwością ustalenia pozycji samochodu realizującego nasz transport, to gwarancja wiedzy na temat tego co się dzieje z ładunkiem i na jakim etapie drogi jest auto, które go przewozi. W umowie powinny też się znaleźć zapiski związane z ubezpieczeniem ładunku. Nikt oczywiście nie chce zniszczyć ładunku na skutek wypadku czy awarii auta, jednak różne sytuacje mogą się wydarzyć.

Realizacja zlecenia.

Po znalezieniu odpowiedniej firmy i ustaleniu warunków, w danym terminie rozpocznie się realizacja zlecenia. Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie, pozostanie uiszczenie zapłaty za zlecenie usługi transportowej. Oczywiście jeśli wszystko wykonane zostało zgodnie z planem, warto pozostawić sobie dane firmy, w celu ewentualnego skorzystania z jej usług w przyszłości.

Więcej informacji znajdziesz na: https://manfullogistics.pl/

Komentowanie wy??czone.