Wieliczka tour szczegóły wycieczki

Kopalnia Soli w Wieliczce jest najlepiej zachowaną kopalnią soli na świecie. W 1978 roku kopalnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta niezwykła kopalnia składa się aż z 9 poziomów i sięga głębokości 327 metrów! Podziemne korytarze oraz wykute w soli niesamowite posągi i figury, robią imponujące wrażenie. Od wielu lat kopalnia soli w Wieliczce przyciąga miliony turystów.

Wieliczka Tour – niepospolita i niezwykle ciekawa wycieczka

Od lat organizowane są wycieczki z Krakowa do kopalni soli w Wieliczce. Kopalnia ma bogatą historię i posiada rozmaite tradycje. Odbywające się głównie z Krakowa wycieczki są często nazywane Wieliczka tour (Cracowvisit.com/wieliczka-salt-mines-cracow-tours.html). Jest to zorganizowany wyjazd z przewodnikiem, trwający przeważnie około 4 godziny. Uczestnicy odbierani są z różnych miejsc w Krakowie, a przejazd odbywa się wygodnym i przestronnym pojazdem. Przejazd z Krakowa do Wieliczki zajmuje około 45 minut. Na miejscu każdy uczestnik dostaje plan zwiedzania kopalni i otrzymuje niezbędne informacje, związane z wycieczką. Zwiedzanie samej kopalni zajmuje około 2 godzin. Na miejscu dostępni są przewodnicy, posługujący się językiem angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i oczywiście polskim.

Wieliczka na dłuższy pobyt? Wszystko jest możliwe!

Jeżeli wycieczka Salt Mines Krakow nie spełni wszystkich wymagań klienta, istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu! Jest możliwość bezpośredniego odbioru klientów z hotelu i powrotu do hotelu. Istnieje również możliwość skorzystania z opcji tradycyjnego obiadu kuchni polskiej w pobliskiej restauracji.

Jak się przygotować na wycieczkę do kopalni?

Każdy powinien mieć świadomość, że w kopalni soli temperatura może wynosić nawet 14 stopni Celsjusza, dlatego też zalecane jest wzięcie ze sobą ciepłej odzieży. Poza tym trasa wycieczki wynosi łącznie 3,5 kilometra oraz obejmuje około 800 schodów, dlatego zalecane jest również założenie wygodnego, sportowego obuwia. Konieczne jest także zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, który może być potrzebny podczas weryfikacji danej osoby. Będąc w Krakowie nie sposób nie skorzystać z wycieczki do kopalni soli w Wieliczce!

Komentowanie wy??czone.